- -
u-i-u
Ucz się i używaj

Franchising nowy biznes

Posted in Biznes  by admin
Maj 27th, 2009

Rynek biznesu i handlu ciągle się rozrasta, powstają nowe usługi i formy zbytu. W ostatnich latach stał się popularny handel zwany franchising. Franszyza polega na takim działaniu że znana firma użycza swojej marki innej osobie lub firmie w celu sprzedaży towaru lub usługi. Z takiego typu rozwiązania często korzystają salony prasowe. Podpisują one z osobą sprzedającą prasę umowę, udzielają lokal oraz niezbędne meble,  a także akcesoria.

Franchising to forma współpracy my dostajemy znaną markę w zamian za dodatkowe zyski dla tej firmy. Na początek aby założyć kiosk ruchu potrzebny jest depozyt na który wpłacimy firmie z która udziela nam franchisingu.  Sprzedaż niestety w takim kiosku nie jest ciekawa, a maksymalny zysk wynosi około 5000 zł w dobrym punkcie, dlatego jak ktoś pragnie wysokich zysków musi się dobrze zastanowić na taką forma pracy, ponieważ potem umowę ciężko zerwać ponieważ najczęściej zawiera się ją na dwa lata, dopiero po tym okresie można z niej zrezygnować bez żadnej kary.

Dlatego podpisując umowę franchising starannie ją czytajmy ponieważ najważniejsze szczegóły często pisane są małym tekstem. Podczas podpisywania umowy najlepiej przyjść z prawnikiem, aby wszystko nam dobrze wytłumaczył.

Leave a Reply